Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Мельниківська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 33369833) був реорганізований і увійшов до складу Медведівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історичні відомості


Дуб М. Залізняка

Один з наймогутніших зелених патріархів України. Завдяки своїм параметрам (висота 30 м, в обхваті 9 м і віком більше 1100 років), цей холодноярський гігант по праву зайняв одну з перших позицій в номінації на найбільші та найстаріші  меморіальні дерева України (2010р). Також  Дуб М.Залізняка потрапив в 10-ку найбільших дубів Європи. Виріс богатир в самому серці нинішньої України – на Чигиринщині в Кириківському Яру на хуторі Буда. Названий місцевим  людом на честь відомого козацького ватажка – Максима Залізняка, який у 1768 році очолив гайдамацький рух. Протягом останнього 10-ліття більше 100 тис. туристів щороку приїздять в Холодний Яр, щоб на власні очі побачити справжнє природнє диво – могутнього красеня дуба, якого ледь обійме 8 дорослих. Приїздять відвідувачі до Діда набратися від нього живодайної сили, подихати його цілющим повітрям і доторкнутися до віковічної історії, яку так ретельно і природа і люди намагаються зберегти для майбутніх поколінь.

 

Свято-Троїцький Мотронинський монастир

Ця сакральна пам’ятка духовної культури українського народу починає свою історію з сивих часів Київської Русі. Однак достовірні письмові згадки про монастир відносять до 1568 року. В той час він був чоловічим. 

Історична доля святої обителі складалася непросто. Він не раз зазнавав руйнацій під час татарських набігів. Але знову і знову відроджувався наче Фенікс з попелища. 

Із заснуванням Запорізької Січі Мотрин монастир знайшов чимало опікунів серед козацької старшини. Зокрема гетьман П.Конашевич-Сагайдачний особисто надав гарантії на земельні володіння обителі у 17 ст.

Саме легендарний Мотрин став центром підготовки гайдамацького руху у 1768 р., що виник і швидко поширився на всю Правобережну Україну, яка в тоді належала Речі Посполитій. В пізніший час гайдамацьке повстання, а разом з ним і Мотронинський монастир, були оспівані в думах і віршах великого Кобзаря – Т.Г.Шевченка. До речі,  поетові вдалося випадково зберегти пам’ять для нащадків про сучасний йому вигляд святої обителі, яку зобразив у своєму ескізі. З малюнка Т.Г.Шевченка дізнаємося, що церков на території монастиря було дві, а не одна як зараз. Так, церква Іонна Златоуста – дерев’яна, була спалена фашистами під час Другої світової війни. Однак ще з 30-х років ХХ ст.., коли до влади в країні прийшли більшовики, свята обитель була ліквідована і на її базі створили колгосп. І тільки з часів незалежності України монастир знову вкотре відновлюється. Але цього разу, як і в 1911 році, він стає жіночим. 


Пам’ятний постамент на честь Ю.Горліса-Горського

Юрій Горліс-Горський (справжнє прізвище – Городянин-Лісовський, 14.01.1898-27.09.1946) – військовий діяч, письменник, старшина 2-го Запорозького (збірного) полку 1-ї Запорозької дивізії армії УНР, осавул отамана 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру, організатор українського підпілля на Поділлі. Найбільше уславився виданням свого документального роману «Холодний Яр» (1939),в якому дуже детально відтворив події часів громадянської війни на Україні, зокрема в Холодному Яру. Завдяки його праці збереглася історична пам’ять про героїчних борців за волю і самостійність України  1920-1924рр., що називали себе гайдамаки Холодного Яру.

 

Цікаві історичні особистості

Дата заснування населеного пункту:

Перша письмова згадка за с. Мельники датується 1629 роком.

Кількість населення: 915 осіб

Кількість дворів: 840

На території с. Мельники діє фельдшерсько-акушерський пункт та Мельниківський навчально-виховний комплекс І ст...

Віддаленість від обласного центру м.Черкаси – 50 км.

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *